Snapchat zvyšuje ochranu mladistvých kvůli sexuálnímu a finančnímu vydírání

Sociální síť Snapchat koncem června představila sadu nových bezpečnostních funkcí, které mají podvodníkům ztížit kontaktování teenagerů. Snaží se tím zastavit podvody spojené s takzvaným „sextortionem“ – sexuálním a finančním zneužíváním a vydíráním, še server CNN.

Nové funkce se zaměřují na ochranu mladistvých, kteří jsou častými oběťmi podvodů na sociálních sítích. Podvodníci se nejprve snaží získat jejich důvěru a následně je přesvědčí, aby jim poslali sexuální nebo explicitní fotografie. Výměnou za to, že fotografie nezveřejní, po teenagerech požadují nemalé finanční částky. Tomuto trestnému činu chce sociální síť zamezit.

„Tyto aktualizace navazují na naši práci v boji proti online sextortionu. Nikdy jsme nenabízeli veřejné seznamy přátel (které mohou být zneužity k usnadnění sexuálního vydírání), používáme detekci založenou na signálech k identifikaci a odstranění špatných aktérů dříve, než mají příležitost zaměřit se na ostatní,“ napsala Snap na svých oficiálních stránkách. Snapchat dále zabrání doručování žádostí o přátelství dospívajícím na účet nebo z účtu, se kterým nemají společné přátele.

Via Věda a technologie – iROZHLAS.cz


Jak se bránit sextortion?

Prevence a ochrana sebe a blízkých před sextortionem:

  • Buďte opatrní online: Nesdílejte citlivé obrázky nebo videa s nikým, komu nevěříte na 100 %. I když někomu důvěřujete, zvažte nastavení sdíleného alba s heslem.
  • Používejte silná hesla a dvoufázové ověřování: Pro všechny online účty používejte silná a jedinečná hesla a aktivujte dvoufázové ověřování, pokud je to možné.
  • Buďte ostražití na online seznamovací stránky a : Podvodníci se na těchto platformách běžně vyskytují. Než se s někým setkáte osobně, ověřte si jeho identitu online.
  • Vzdělávejte své blízké: Promluvte si s rodinou a přáteli o sextortionu a o tom, jak se jim vyhnout. Zejména mladí jsou náchylnější k tomuto typu zneužívání.

Pokud jste vy nebo někdo, koho znáte, obětí sextortionu:

  • Nezaplaťte: Vyděrači pravděpodobně budou požadovat peníze, ale i když zaplatíte, není zaručeno, že materiál nezveřejní.
  • Sdílejte to s někým, komu důvěřujete: Mluvte s důvěryhodným přítelem, členem rodiny nebo odborníkem na duševní . Nejste sami a existuje pomoc.
  • Zaznamenejte vše: Uložte si všechny důkazy o vydírání, včetně zpráv, e-mailů a fotografií.
  • Nahlaste to na policii: Sextortion je trestný čin. Nahlaste incident na policii, i když se vám zdá, že je to beznadějné.
  • Vyhledejte pomoc: Existuje mnoho organizací, které poskytují podporu obětem sextortionu. Můžete najít zdroje online nebo se obrátit na místní krizové centrum.

Kde hledat pomoc:

Pamatujte: Sextortion je vážný zločin, ale s pomocí se z něj můžete dostat. Nebojte se požádat o pomoc a nenechte se vyděrači ovládat.

Via Gemini  & DeníkN.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..